پاورپوینت انگیزش و رفتار

برای شما اطلاعاتی در مورد پاورپوینت انگیزش و رفتار آماده کرده ام مطالعه فرمایید

پاورپوینت انگیزش و رفتار

پاورپوینت انگیزش و رفتار

پاورپوینت-انگیزش-و-رفتار

توضیحات:
پاورپوینت انگیزش و رفتار، در 43 اسلاید.

شاید بتوان گفت نخستین تعریف رفتار را در ادبیات مدرن علمی، روانشناسان پیرو مکتب رفتارشناسی ارائه کرده‌اند. در نگاه آنها، هر گونه پاسخ قابل مشاهده هر جانداری (عموماً انسان / حیوان) را می‌توان رفتار (Behavior) نامید.
طبیعتاً‌ این تعریف از رفتار،‌ به تدریج تکامل یافته و دقیق‌تر شده است. اما همچنان تعریف رفتار را باید یک کار سهل ممتنع دانست.
شاید تعریف رفتار به شکل زیر را بتوان شکل کامل‌تر و دقیق‌تر تعریف قبلی دانست. مشاهده، مطالعه و ثبت پاسخ های یک ارگانیسم در شرایط مشخص به یک محرک بیرونی.
بسیاری از ما به بحث انگیزه علاقه‌مند هستیم.افراد زیادی هم با چالش بی انگیزه بودن دست و پنجه نرم می‌کنند. اما به خوبی می‌دانیم که ما معمولاً به صورت مطلق بی انگیزه نیستیم.بلکه معمولاً احساس می‌کنیم برای فعالیت یا هدفی که مد نظرمان است، به اندازه‌ی کافی انگیزه نداریم.
حتی کسی که می‌گوید دیگر انگیزه‌ی خود را از دست داده و قصد دارد خودکشی کند، برای خودکشی به عنوان یک رفتار انگیزه دارد؛ پس احتمالاً منظورش از بی انگیزگی این است که انگیزه‌ی خود را برای ادامه زندگی از دست داده است.
بنابراین منطقی به نظر می‌رسد که زمان کوتاهی را به اصطلاح‌های انگیزه و انگیزاننده و انگیزش اختصاص دهیم تا بهتر و شفاف‌تر بدانیم از چه چیزی حرف می‌زنیم. با این کار، هم می‌توانیم خودمان را بهتر مدیریت کنیم و هم خواهیم توانست رفتار دیگران را بهتر و عمیق‌تر بفهمیم. این ویژگی می‌تواند توانایی ما را در مدیریت دیگران نیز بهبود دهد.

مجموعه حاضر شامل 43 اسلاید پاورپوینت قابل ویرایش است که موضوعات زیر را شامل می شود.

فهرست مطالب:
1-تعریف رفتار
2-تعریف انگیزه
3-انگیزه ها
4-ممانعت از ارضای نیاز
5-عجز یا ناکامی
6-افزایش شدت انگیزه
7-افزایش شدت انگیزه
8-انواع نیازها
9-نیازهای اولیه ( زیستی)
10-تفاوت در نیازها
11-ویژگی های نیازهای ثانویه
12-سلسله مراتب نیازها
13-نکاتی در مورد سلسله مراتب مازلو
14-تئوري دو عاملي هرزبرگ
دانلود فایل

دسته بندی و تگ

  • دسته بندی : روانشناسی و علوم تربیتی
  • تگ : انگیزش,رفتار,نظریه های رفتاری,نظریه های انگیزشی,دانلود پاورپوینت,افزایش شدت انگیزه,انواع نیازها,نیازهای اولیه ,تفاوت در نیازها,ویژگی های نیازهای ثانویه

برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک فرمایید